Blog

Deri ürünlerdeki leke ve izler nasıl giderilir?
Deri ürün kullanmak oldukça keyifli ve prestijlidir. Ancak bakım ve temizliği de özen ister. Derideki lekelerin nasıl giderileceğine değinmeden önce, deri hakkında öncelikle birkaç hatırlatma yapalım.
Deri Saat Kayışlarının Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Bir deri saat kayışını uzun ömürlü kullanmanın yolu onu temiz ve bakımlı tutmaktan geçiyor. Bu şekilde ömrünü uzatmak mümkün. Deri saat kordonuna adım adım nasıl bakım yapabileceğinize bir göz atalım. Peki deri saat kordonu bakımı nasıl yapılır?
Sürdürülebilir Deri Ürünlerin Hikayesi
Bir ürün satın alırken yaptığımız seçimler, ayırdığımız bütçe, moda, reklamlar, tavsiye, hizmet kalitesi, ürün kalitesi gibi kriterlere dayanıyor. Ayrıca üretimde kullanılan malzemelerin etik koşullarda üretilmesi, çevre dostu ve sürdürülebilir olması gibi konular günümüzde oldukça önem kazanmaya başladı.
İdeal Bir Çalışma Alanı Nasıl Tasarlanır?
Modern iş yaşamına uyumu desteklemeyi amaçlayan bir şirket olarak ideal ofis düzeninin nasıl olabileceğine dair sizlere birkaç öneri hazırladık.
2022 ajanda mı? Süresiz ajanda mı?
Evet, bir şeyler yazmak için heyecanlısınız ama nasıl başlayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Emin olun tek bir yol yok. Sadece başlayın 😊 Başlamakta zorlanıyorsanız size Barış Özcan’ın "zinciri kırma" videosunu önerebilirim.
Yeni Yıl Hedefleriniz İçin 5 Yardımcı Ürün

Yeni yılda dilek tutmak adettendir. Ben ise hedef belirlemeyi tercih ediyorum :) Şöyle ki, sene başında 10 adet hedef belirleyip yıl sonunda en az 5'ini gerçekleştirdiyseniz bu seneyi geçtiniz demektir. Şimdi önümüze bakalım ve 2022 hedefleri için size yardımcı olabilecek birkaç ürün listesine göz atalım.

Deri Ev Dekorasyon Tavsiyeleri
Doğadan ilham alan art craft minimalist deri tasarımlarımızın dışında ev dekorasyonu için önerilerimiz olacak. Temel deri el sanatları bilgisiyle yapımı oldukça basit bu ürünler evinize hoş bir hava katacak. 5 farklı dekorasyon yapımını şimdi inceleyin.
Ormanlarımızı Yeniden Yeşerteceğiz!

Ülkemizde meydana gelen yangınlardan dolayı zarar gören bölgelerdeki ağaçlandırma çalışmalarına bağış katkısı yapmaktayız. Ayrıca: 8 Ağustos 2021 tarihine kadar yapacağınız tüm alışverişlerde Tema Vakfı'na sizin adınıza sertifikalı 1 adet fidan bağışında bulunuyoruz.

Deri Kalem Kılıfı Tavsiyeleri
Kalem kılıflarını nasıl seçilmeli? Deri kalem kılıflarını özel yapan nedir? Hangi kalemlikler nerede kullanılmalı? Gibi soruların cevabını en iyisi tasarımcısı versin. Kalemlere karşı özel bir tutkusu bulunan Roarcraft tasarımcılarından mimar Fethiye hanımın renkli yazısını okuyalım.
Hediye Vermenin Altın Kuralı – Hediye Paketleri
Hediye alması da vermesi de ayrı bir keyif. Özel bir günde veya yılın herhangi bir gününde, sebepli ya da sebepsiz yere alınmış her hediye herkesi mutlu eder sanırım. İçinden ne çıkacağının merakıyla, bir heyecanla açılır tüm hediyeler.
Vale Deri Tepsi - Şık Bir Masaüstü Düzenleyici
Hepimizin yanından ayırmadığı, dışarı çıkarken mutlaka taşıdığı eşyaları vardır. Anahtar, cüzdan/kartlık, telefon olmazsa olmazlarımız değil mi? Saat, aksesuar, kalem, defter, sigara, tütün, çakmak da sık kullanılanlar arasında. Evden çıkarken bunlardan birini unuttuğunuz oluyor mu hiç? Peki, bu eşyaları eve geldiğinizde nereye koyuyorsunuz?
Dolma Kalem Rehberi
Dolma kalemler aslında oldukça basit objeler. Uç, ucu tutan bir gövde ve mürekkebi tutan bir hazneden oluşur. Tabi ki bu üç parçadan ibaret değiller ancak bu üçü çalışmasını sağlayan temel parçalardır. Bu kadar basit olmasına rağmen yarattığı etki ve çeşitliliği inanılmaz değil mi?
Tükenmez Kalem ile Jel Kalem Farkları
Günlük yaşantımızda sıkça kullandığımız kalemleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?
Söz uçar yazı kalır. Yazmak, not almak ne kadar önemliyse bu eylemi gerçekleştirdiğimiz kalemler de bir o kadar önemli. Çoğumuzun sıkça kullandığı tükenmez kalem ve jel kalemlerin farkını öğrenmek ister misiniz?
Versatil - Uçlu Kalem Nasıl Seçilir?
Versatil kalemler birçoğumuzun uçlu/basmalı kalem olarak bildiği mekanizmalı kalemlerdir. Versatil kalem seçerken...
Kalem Çeşitleri ve Birkaç Kalem Tavsiyesi
Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin kalemlerin modası hiç geçmiyor. Hala not alıyor, yazıyor ve çiziyoruz. Kimimiz bunun hakkını vererek en özenli haliyle, kimimiz işini görecek kadar yapıyor. Ve herkesin hayatında mutlaka bir yeri var. Belki iç sesi, belki okuduğu kitaptan bir alıntı, belki sadece alınacaklar-yapılacaklar listesi. 
Deri Zanaatinde Yavaş Moda Hareketi
Yavaş hareketinin felsefesi olan “yavaşlık” salyangozla ifade edilir. Ancak bu her şeyi salyangoz hızıyla yapmayı ifade etmez. Aksine hayatın farklı alanlarındaki aktiviteleri daha tatmin edici şekilde ve doğru hızda gerçekleştirmek gerektiğine dikkat çeker. Anı yaşamanın, zamanın değerinin bir vurgusudur.
Deri Tütün Kesesi ve Tütün Tavsiyeleri
Deri tütün çantası modelimizin sarma tütün tiryakisi tarafından tasarlandığını belirtmiştik ürün sayfamızda. Şimdi ise tiryaki tasarımcımızın kaleme aldığı en iyi tütün, filtre, sarma kağıdı ve paket tütün ile ilgili tecrübe ve tavsiyelerine yer verelim:
Birbirini Tamamlayan 5 Özel Hediye Seti
Seven iki ruhun birbirini tamamlaması gibi, öyle ürünlerimiz var ki birbirinden ayrı düşünmek neredeyse olanaksız. Bu hediye setlerini sizler için seçtik.
Yılbaşına Özel 8 Hediye
Yeni yıldan beklentisi her şeyi düzene koymak olana, düzenli olmayı sevene, bir deri kılıfta her şeyi taşımak isteyene
Deri Kartlık Yapımı - Ücretsiz Şablon
El yapımı deri cüzdan dikmek isteyenler için basit bir DIY projesi: Deri atölyelerindeki workshoplara katılanlar, deri el sanatları kurslarına gidenler ya da odasının küçük bir köşesinde deriyle uğraşmak isteyenler için ücretsiz hazır bir deri kartlık şablonu paylaşmak istedik.
Bauhaus Akımından Esinlenilmiş 5 Tasarım Ürün
20. yüzyılın başlarındaki sanayileşme akımı ile sanatın birleşmesiyle ortaya çıkan Bauhaus Akımı dönemin çağdaş sanat anlayışının da öncülerinden oldu. Sanatta biçim ile fonksiyonun birbirlerini tamamlayacağı düşüncesi ağır basıyordu. "Biçim işlevi izler" sözü Steve Jobs'ın da Mac bilgisayarların tasarımlarında ilham aldığı bu akımın mottosu haline geldi.