Ahşap Kol Saatinin Kordonu Nasıl Kısaltılır?


Evet, şimdi varsayalım ki ahşap kordonlu saatlerimizi çok beğendiniz :) Siparişi verdiniz ve birkaç gün sonra paketi teslim aldınız. Saati kolunuza taktığınızda kordon muhtemelen büyük gelecektir. Biz kordona birkaç parça daha ekleyip ayarlanabilir şekilde gönderiyoruz.

ahşap saat kordonu

Ahşap kordonlarımız tıpkı metal kordonlar gibi eklemeli parçalardan oluşmakta. Şimdi size ahşap kordonu bileğinize göre nasıl ayarlayacağınızı anlatıyoruz.

Uyarı: Basit bir işlem olmasına rağmen ahşap üzerinde çizik veya deformasyon olmaması için saatin kordonunu bir saatçinin ayarlamasını tavsiye ederiz. 

 

Öncelikle iğnenin ucundaki görünen pimi ittirerek yerinden çıkarıyoruz.

Pimin bir ucu düz, diğer ucu tırtıklıdır. Tırtıklı ucunu çekerek kordonu ayırıyoruz. Yok, düz kısım görünüyorsa boşuna zorlamayın. Pimi tekrar yerine takın ve diğer ucundan ittirerek çıkarın.

Kordonun ayarlanabilir parçalarını buradan ayırıyoruz. Dikkatli bakarsanız metal halkanın içinde pim var. İğneyi tam oradan ittireceğiz. 

Ahşap parçayı çıkardıktan sonra kordonu birleştirmek için ilk çıkardığımız pimi aynı yerine takıyoruz.

Pimlerin yerine oturduğundan emin olunuz. Eğer birden fazla parça çıkarmanız gerekiyorsa kordonun iki tarafından da birer tane çıkarmanızı tavsiye ederiz. 

ahşap kol saati yapımı

Hepsi bu kadar. Ahşap kordonun parçalarını saklamayı unutmayın.

Saatinizi güzel günlerde kullanın. #roarcraft etiketiyle instagramdan paylaşırsanız bizi mutlu edersiniz :)